Menu Close

Pedicure

Rodzaje pedicure

Rozpoczyna się od wymoczenia stóp i jest to zabieg polegający na skróceniu paznokci, wycięciu skórek cążkami oraz opracowaniu strony podeszwowej za pomocą frezarki, następnie wykonywany jest peeling, a na koniec zabiegu, w stopy zostaje wmasowany krem w piance.

Zabieg rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem, który ma na celu zebranie szczegółowych informacji na temat zdrowia, przebytych chorób oraz zażywanych przez niego leków, daje on możliwość doboru najlepszej terapii dostosowanej do stanu zdrowia pacjenta.

Zabieg polega na skróceniu i oszlifowaniu paznokci, wyczyszczeniu wałów okołopaznokciowych i  opracowaniu skórek za pomocą frezarki oraz opracowanie strony podeszwowej wraz z usunięciem nagniotków i modzeli (wraz z opatrunkiem odciążającym) za pomocą skalpela, dłuta oraz frezarki.

Zabiegi pielęgnacyjne pedicure

Jest to zabieg polegający na moczeniu stóp w specjalnym roztworze, który pomaga usunąć toksyny z organizmu i poprawia krążenie krwi, przyśpiesza proces regeneracji skóry i działa przeciwzapalnie oraz zmniejsza napięcie mięśni.

Na koniec zabiegu wykonywany jest delikatny masaż stóp oraz łydek.

Zabiegi pedicure - podologiczne

Zabieg polega na mechanicznym oczyszczeniu zmiany za pomocą odpowiednich frezów, dłut i skalpeli w bezpieczny, nieinwazyjny sposób bez ingerencji w okoliczne tkanki.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do aktywności.

Polega na mechanicznym opracowaniu rozpadlin za pomocą odpowiednich dłut i skalpeli oraz frezarki, zabieg wykańczany jest nałożeniem odpowiedniego kremu.

Pacjent dostaje informacje odnośnie pielęgnacji domowej oraz odciążeń w celu zabezpieczenia pięt.

Polega na umieszczeniu, między paznokiciem, a wałem okołopaznokciowym, miękkiej gąbeczki nasączonej środkiem opatrunkowym.

Opatrunek ten poszerza przestrzeń między płytką paznokciową a wałem. W przypadku obecności stanu zapalnego tamponada wchłania wydzieliny osuszając w ten sposób wał paznokciowy.

Polega na umieszczeniu rurki w wale paznokciowym oraz zabezpieczenie jej samo zastygającym żelem podologicznym, tak aby nie uległa przemieszczeniu.

Opatrunek ten odgranicza paznokieć od wału, przez co zmniejsza dolegliwości bólowe.

Jest klamrą jednoczęściową drutową, stosowaną w przypadku paznokci zarówno wrastających jak i wkręcających się .

Nadaje płytce nowy, prawidłowy tor wzrostu oraz znosi ból w obrębie wałów okołopaznokciowych.

Do odbudowy zniszczonych, czy uszkodzonych płytek paznokciowych stosuje się światłoutwardzalny żel.

Preparat zawiera substancję o działaniu przeciwgrzybicznym, dlatego nadaje się również do odbudowy paznokci zniszczonych przez grzybicę.

Odbudowana płytka paznokcia wygląda estetycznie a zarazem chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zabieg polega na oczyszczeniu i ścieńczeniu przerośniętej płytki paznokciowej uszkodzonej mechanicznie lub zakażonej grzybicą.

Pedicure - badania podologiczne

Mają na celu zweryfikowanie, czy zmiany powstałe na płytce paznokciowej są infekcją grzybiczą lub bakteriologiczną.

W przypadku badania mykologicznego pobiera się kawałki płytki paznokciowej oraz zrogowacenia spod płytki paznokcia i wałów okołopaznokciowych, a w przypadku badania bakteriologicznego pobiera się wymaz ze zmienionego miejca.

Informacja dla Pacjenta – przygotowanie do badania:
  • nie obcinać paznokci oraz nie moczyć stóp bezpośrednio przed wizytą,
  • przez okres 7-10 dni nie stosować zewnętrznych leków przeciwgrzybicznych  (maści, kremy, lakiery, itp. ) oraz kolorowych lakierów do paznokci
  • przez okres 1 miesiąca nie stosować doustnych leków przeciwgrzybicznych
  • w przeddzień oraz w dniu badania nie smarować żadnymi środkami miejsc chorobowo zmienionych (kremy, maści do stóp).
Podziel się tą informacją...